Столиця – Софія

Мова – болгарська

Населення – 7 364 570

Результат пошуку зображень за запитом "болгария"

Болгарія — держава у Південно-Східній Європі, розташована в східній частині Балканськогопівострова, займає 22% його території. Межує на півночі з Румунією — вздовж  Дунаю, на півдні — з Грецією і Туреччиною, на заході — з Сербією і Македонією. На сході омивається Чорним морем.

Відпочинок в Болгарії — це гірські лижі взимку и відпочинок на морі влітку. Влітку Болгарія просто залита сонцем. Безкінечні пляжі із золотистим піском, зелені таємничі гори, щедра земля, плантації троянд, соняшників и виноградників, древні міста й монастирі, лікувальні мінеральні джерела. Взимкутут створені чудові умови для катання на гірських лижах та сноуборді. Навесні и осінню Болгарія — це відмінне місце, куди можна втекти від депресії й поєднати приємне з корисним на spa-курорті. Цілий рік ця країна гостинна та сприяє для повноцінного відпочинку.

Болгарія — країна дивовижних пейзажів , незабутньої архітектури та місцевого колориту . Відома вминулому як локація численних здравниць , сучасна Болгарія позиціонується як країна з розвиненою туристичною інфраструктурою і першокласними курортами . Тури в Болгарію все більше набирають популярність у гостей з Європи і країн України.

Софія — столиця Болгарії одне з найдавніших міст Європи, в якому збереглося багато чудових зразківцерковної та історичної архітектури. Хоча в званні столиці Софія ходить недавно — в цьому статусі місто перебуває не більше півтора століття. Це, втім, не заважає залишатися їй цікавим культурним центром, точкою злиття східної і європейської культури, містом, повним контрастів, краси та енергії. До складу міста входить 24 округи, великих міських районів. Життя міста насичене, сповнене ідей, що витають в повітрі, нововведень і все це — на тлі унікального історичного багатства. Болгари, на щастя, здатні зберігати свою історію.

Більшість екскурсій по місту починається від стін собору Олександра Невського. На площі Народних Зборів знаходиться цікава будівля Національної асамблеї з кінною статуєю російського імператора Олександра II. По бульвару Царя Визволителя можна пройти повз Музей природничих наук до площі Батенберг, що вважається центром Софії. Мандрівникам буде цікава єдина діюча мечеть Софії, споруджена в кінці 16 сторіччя турецьким зодчим Коджа Мімар Синаном. Мечеть Баня Баші, в задній частині будівлі якої знаходиться невелика, не так давно виявлена ділянка стародавньої лазні, колись примикаючої до мечеті, і фонтан з гарячою питною водою. Потрапити всередину мечеті можна тоді,коли віруючі не роблять намаз. Ще одна визначна пам'ятка Софії, що має у  своїй назві слово «Баня» — Мінеральна (або Турецька) лазня — була побудована на початку двадцятих років минулого століття.

Ця будівля — справжня архітектурна та історична перлина болгарської столиці, її витончений фасад і керамічне оформлення відсилають нас до орнаментів середньовічних церков міста Несебр, Софії.

ЗОЛОТИЙ БЕРЕГ

Туристичний комплекс Сонячний Берег займає семикилометровую смугу на узбережжі Болгарії в 30 км північніше Бургаса. Він вигідно розташований в стороні від залізниць, автомагістралей і великих міст.

Це найбільший курорт Болгарії: більше 800 готелів, так що в сезон тут безперечно жваво. Сонячний Берег добре підходить для відпочинку з дітьми: це спокійна невелика затока з пологим дном, багато дитячих басейнів, ігрових майданчиків з гойдалками, гірками, тут постійно проводяться веселі ігри та змагання з призами та дитячі дискотеки. До того ж, Сонячний Берег любить молодь, для «відриву» якої тут створені всі умови: сучасні дискотеки та нічні клуби весь сезон збирають на ньому веселу тусовку. Курорт пропонує різноманітність водних видів спорту: водні лижі і велосипеди, віндсерфінг, водні парашути, дельтаплани, яхти, катери, «банани» і «джети». Нічне життя курорту б’є ключем: тут понад 250 ресторанів, розважальних закладів і закладів в національному стилі, безліч нічних клубів , барів і дискотек. На Сонячному Березі відкрито найбільше казино-вар’єте на Балканах, є літній театр кіномайданчики на відкритому повітрі.

ЗОЛОТІ ПІСКИ

Назва «Золоті Піски» — не рекламний трюк болгарських організаторів, а данина давній легенді, згідно з якою в далекому минулому тут піратами був заритий величезний скарб, перетворений згодом землею в пісок. Курорт Золоті Піски розташований на території одноіменного болгарського національного парку

в 18 км на північний схід від Варни. Це екологічно чистий курорт. Золоті Піски добре підходять для динамічного відпочинку — тут безліч водних гірок, різних атракціонів для дорослих і дітей, бурхливе нічне життя, а також гарні умови для відпочинку і відновлення сил. Відпочивати з маленькими дітьми тут буде не надто зручно — рельєф гористий, тому спуск до пляжу зазвичай крутий.Відпочинок в Золотих Пісках — це мальовнича природа, що поєднує прекрасні ліси і золотисті пляжі, лагідне сонце, температура протягом літа рідко досягає 27°C, і тепле море, вода вночі — близько 24-25°С. Золоті Піски вважаються другим за величиною, після Сонячного Берега, болгарським курортом і входять в трійку найпопулярніших серед туристів. Сюди добре приїжджати тим, хто є шанувальником нічних розваг і погано переносить відпочинок в тиші. В пріотельній зоні досить багато цілодобових клубів і дискотек.

Туристам, які віддають перевагу спокійне проведення часу, потрібно буде уважно підійти до вибору місця проживання. Шум вночі — один з мінусів відпочинку. Вже протягом досить довгого часу курорти Болгарії вважаються одними з кращих для недорогого, але досить якісного сімейного відпочинку. Крім купання, дітей можна розважити походом до місцевого аквапарку Акваполіс. Аквапарк розділений на три зони: доросле, дитячу та екстремальну. Крім численних гірок, назви яких говорять самі за себе — Дика річка, Камікадзе, Слалом, Чорна діра і т. д., В парку є басейни, можливості для гідромасажу і ряд закладів громадського хрчування.

ГІРСЬКОЛИЖНА БОЛГАРІЯ

Гірськолижна Болгарія — це європейського класу курорти за цінами набагато нижчих, ніж курорти, що розташовуються в Швейцарії або Австрії. Сьогодні старі радянські лижні бази перетворилися на прекрасне місце відпочинку для шанувальників зимових видів спорту. Сюди добре приїжджати початківцям або лижникам із середнім рівнем катання. Також місцеві траси підходять для сімейного відпочинку. Гори в Болгарії набагато нижче своїх «побратимів» з інших європейських країн і займають близько 30% від усієї території. Найвища вершина близько 3000 метрів. Клімат тут також відрізняється від альпійського. У Болгарії набагато тепліше, а сезон катання — з грудня по лютий. Три гірські системи, Родопи, Ріла і Пірін, — найбільш відомі місця для відпочинку.

Ріла — найвищий гірський масив в Болгарії з найстарішим в країні гірськолижним курортом Боровець,цілим рядом найвідоміших у світі визначних пам'яток, включаючи знаменитий Рильський монастир, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО, і досить «м’яким», в порівнянні з іншими європейськими горами, кліматом (найбільш низька температура була в районі -11ºС). Ріла займає шосте місце в європейському гірському рейтингу. Найвищою точкою прийнято вважати гору Мусала, близько 2925 метрів, що розташовується на території Національного парку Ріла, якраз поряд з курортом Боровець і в 80 км від болгарської столиці Софії. Сніговий покров в середній частині гір може досягати двох метрів. Окрім прихильників зимових видів спорту, сюди приїжджають численні бажаючі підлікуватися. Місцеві мінеральні води володіють чудодійним ефектом.

Боровець — один з найпопулярніших гірськолижних курортів, що утворюють болгарську трійку лідерів.

Крім нього, в «золотий» склад входять Банско і Пампорово. Сюди з’їжджаються шанувальники сноуборду і ті, хто тільки починають кататися на лижах. Середня температура в січні близько -5ºС. Товщина снігу в грудні в районі півтора метрів. Боровець умовно ділять на три зони катання: Ситняково, Ястребец і Маркуджіка. Ситняково підходить початківцям лижникам і спортсменам середнього рівня, а також годиться для навчання. Є ділянки для слалому і для гігантського слалому.

Ястребец (1300-2369 м) рекомендується лижникам- «середнячкам», там є одна «чорна» і три «червоні» траси. Зона катання Маркуджіка (2208-2543 м) — для лижників середнього рівня: там «сині» й «червоні» траси. Крім того, в Боровце — 20 км трас для бігових лиж в районі гондольного підйомника, лижні трампліни для стрибків завдовжки 75 м і 50 м, а також хороші умови для сноубордистів (18 трас). Є також: 12-кілометрова траса «Мусаленска п’ятека» для початківців і лижників середнього рівня.

Популярні екскурсії: сім Рильських озер (екскурсія на лижах або без них в супроводі досвідченого провідника), вершина Мальовіца, вершина Мусала, «фотосафарі», царська резиденція в Бистриці, Рильський монастир, поїздки в міста Пловдив, Софія та Мелнік.

Родопи — це, перш за все, старі гори. Вони найбільш обширна гірська система, що покриває значну частину країни і ділиться на дві частини. Велика розташовується в Болгарії, менша — в Греції.

Болгарська частина — це Західні і Східні Родопи. Прекрасна природа, дбайливо охороняється в 17 місцевих заповідниках, гірські озера і річки, печери, мінеральні джерела і величезна кількість монастирів, серед яких слід виділити Бачковський, зробили з цього місця популярне місце для відпочинку. Крім бальнеологічних курортів, таких як Велинград і Девін, славу Родопи приніс гірськолижний курорт Пампорово.

Пампорово — другий за величиною, після Боровця, гірськолижний курорт в Болгарії. Найближче до нього з великих міст — Пловдив. Вважається, що тут найбільша кількість, у порівнянні з іншими курортами, сонячних днів у році. Пампорово підходить не тільки для любителів гірських лиж, але і для шанувальників сноуборду. Сезон катання починаються з грудня. Середня температура взимку близько — 3ºС. У болгарському Пампорово багато-багато сонячних днів і дуже м’яка зима, а лижний сезон — не надто довгий: з грудня до середини квітня. Безліч гарячих джерел, що б’ють з під землі дали привід відкрити в Пампорово кілька лікувальних бальнеологічних центрів. Інколи і в розпал зими Пампорово «грішить» не снігопадами, а зливами, але здатний компенсувати цей недолік наявністю термальних джерел. Курорт славиться радоновими і сірчаними ваннами, завдяки яким можна навіть у невеликий термін поправити своє здоров’я. Цей гірськолижний курорт порадує тих, хто тільки збирається встати на лижі, та ще не дуже впевнений у своїх спортивних можливостях, а також сім’ям з дітьми. Тут є 4 обладнані траси з пологими спусками, лижна школа і справжній дитячий садок. Для майстрів середньої руки Пампорово пропонує хороший вибір широких і довгих трас на вершині гори Снежанка.

Досвідченим гірськолижникам ідеально підійде крута, вузька і горбиста траса «Стената», кілька цікавих «червоних» трас, а також міжнародна слалом-траса. Для любителів бігових лиж представлені 25 км трас, а для сноубордистів — халф-пайп. Є й три чорні траси, дві з яких після півкілометра переходять в зелені. Є тут і сама чорна траса з викочуванням прямо до Студенця. Це середня станція, багатолюдна, жива: саме на ній ви знайдете ресторани місцевої кухні, клуби, бари, дискотеки. Крупний спортивно-розважальний центр (басейн, сауна, фітнес-центр, зал фізіотерапії, стрільба з лука), безліч ресторанів, дискотек, барів і караоке. На курорті влаштовуються «лижні карнавали», лижні шоу-програми та розважальні вечори. Пампорово — невелике містечко, опинившись в ньому, варто заглянути в готель в центрі «Перелик» — будівля, в якому безліч торгових центрів, барів, ресторанів і всього того, що необхідно для повного розслаблення. Що стосується розваг поза Пампорово, що на місцевості вам завжди запропонують стандартні екскурсії в Софію, Пловдив, Рильський і Бачковський монастирі, а також в Асенова фортеця, етнографічне село Широка Лика і в Чепеларе, де відкрито єдиний в Болгарії спелеологічний музей.

Пирин — займає друге місце після Ріли по висоті. Більше 180 гірських озер, близько 70 гарячих мінеральних джерел, Національний парк Пірін, що охороняється ЮНЕСКО, і різноманітні культурні пам’ятки приваблюють величезну кількість туристів щорічно. Але, мабуть, найголовніше, чим відома ця гірська система — одним з найсучасніших гірськолижних курортів Банско, розташованим біля підніжжя Пирин.

Банско — найпопулярніший болгарський курорт з найдовшим сезоном катання, з грудня по середину травня (іноді квітня). Найхолоднішим місяцем вважається січень. Середня температура в цей час близько -2 º С. Товщина сніжного покриву може досягати до двох метрів. Тут краще, ніж де б то не було в Болгарії, розвинена інфраструктура, що дозволяє займатися сноубордом або гірськими лижами без постійної турботи про життєво необхідні речі. Сучасний гондольний підйомник нітрохи не поступається європейським аналогам. А ще містечко відрізняє унікальна регіональна кухня, несхожа на інші болгарські гастрономічні тонкощі. Банско вважається старовинним болгарським містечком з непоганою гірськолижної інфраструктурою і якісними схилами. Міцний сніжний покрив до 2 метрів тримається там з листопада до кінця квітня. Скі-пас зазвичай потрібно купувати один раз на весь час катання — це значно дешевше, ніж купувати квиток на підйомник щодня. Лижні траси Банско — прекрасно обладнані, безпечні і відповідають усім вимогам. Їх протяжність становить приблизно 70 км. Сам курорт ділиться на три зони лижного катання: Чалин-Валог, Шилігарніка і Бандерішка Поляна. Чалин-Валог (1467 м), найменша і низько розташована зона катання, підходить переважно для початківців лижників. Шилігарніка (1725 м) пропонує більш довгі і різноманітні траси для лижників середнього рівня. Там також розташована одна з кращих трас в Болгарії довжиною близько 3 км. Зона катання Бандерішка Поляна (1635 м) з просторим схилом підійде гірськолижникам середньої руки і адептам бігових лиж. Для сноубордистів тут є спеціально обладнаний і оснащений за останнім словом спортивної техніки фан-парк і халф-пайп. Двометровий шар снігу дозволяє безпечно і протягом усього сезону кататися і новачкам і майстрам гірськолижного спорту. В скі-пас входить будь-яка кількість підйомів на всіх бугельних і крісельних підйомниках по всій зоні катання, підйом і спуск на фунікулері.

Крім загального скі-пасу (на будь-які підйомники і на гондолу) можна придбати окремий квиток тільки на фунікулер — один підйом — один спуск або окремий скі-пас на верхні підйомники. Цей скі-пас продається в касах на верхній станції фунікулера — на Бендерішкіной галявині і підходить для тих, хто добирається до траси на автомобілі. У Банско можна відвідати музеї настінного живопису та різьблення по дереву (серед них — виставка ікон знаменитої на весь світ Банській іконописної школи, давня церква св. Трійці, будинки-музеї, національна етнографічна виставка). Організовуються екскурсії в столичну Софію, сусідні Пловдив і Мелник, а також в Роженській, Рильський і Бачковський монастирі. Крім можливостей гірськолижного спорту, Банско знаменитий і своїми термальними джерелами. В цьому сенсі, Банско — унікальне містечко, що зуміло поєднати все, що приємно і корисно. Можливостей оздоровлення чимало: Банско пропонує гостям цілющі джерела, басейн з проточною термальною водою, радонові ванни під відкритим небом на березі гірської річки. А також безліч приватних ресторанчиків в національному стилі, диско-клуби та кафе. Окремої уваги заслуговує можливість гірськолижного відпочинку в Болгарії . Добре підготовлені траси та мальовничі схили Банско , Боровець і Пампорово вгамують спрагу адреналіну професійних спортсменів і початківців райдерів . Варто відзначити, що наданий сервіс на місцевих курортах орієнтований на вимогливого туриста і знаходиться на високому рівні. Відпочинок в Болгарії вже довгий час по праву вважається одним з найбільш популярних і улюблених місць у туристів.